Napokon - proljeće!

Autor: Lareta Žubrinić, 15. 4. 2013.

Prvi znaci proljeća u školskom vrtu

Premda je samo prividno proljeće već zakucalo na vrata, prije nego nas je zima uvjerila da se ipak ne predaje lako, sedmi se razred okušao i u pripremanju i sadnji novog školskog vrta šarenim vjesnicima proljeća. Odlučili su zimi reći STOP!

U dogovoru s razrednicom prikupili su novac i kupili 20 jaglaca te prvog sunčanog dana izjurili u školsko dvorište i prionuli na posao.

Donijeli su sav potreban alat za sadnju: motike, štijarice, grabljice i metlu kako bi eventualni nered za sobom i počistili. Sve je bilo spremno pa su dečki zasukali rukave i poradili na malo težim, „muškim“ poslovima i sadnjom trajnica, dok su se djevojke bavile cvijećem. Usput su uredili i već zasađeni školski kamenjar, koji sada diše punim plućima oslobođen korova.

Atmosfera je bila odlična jer osim lijepog vremena pratila ih  je i glazba kako bi im bilo lakše raditi. Pomoglo je, jer sve su uspjeli napraviti za samo jedan školski sat.

Bilo je i pojedinaca kojima se taj dan baš i nije radilo , no najvažnije je da su se svi dobro zabavili i još uz to napravili dobar posao  i napokon  pozdravili proljeće!

Izvor: Tereza Takač, 7. razred, Novinarska družina