Dan zamijenjenih uloga

Autor: Lareta Žubrinić, 21. 5. 2013.

Naši osmaši na jedan školski sat vrlo su rado zamijenili svoje učitelje, pedagoge i djelatnike škole. Kakvi su njihovi dojmovi?

Došao je red i na nas (m)učenike da osjetimo zadovoljstvo upisivanja učestalih jedinica u imenik. U utorak 14.5.2013. godine osmaši su zamijenili uloge. Neki su bili učitelji, neki domari, kuharice, ravnateljice i pedagoginje.

Moj prijatelj Silvio i ja bili smo učitelji u 6. razredu te smo im što uspješnije pokušali objasniti romb, pravokutnik, kvadrat, kutove… S mnogo truda zaključili smo da nitko neće i ne želi imati više od 2, čak niti učiteljica Ivana.

Vlatka Kolembus

Dobila sam priliku iskusiti kako je to biti ravnateljica. Prije sam mislila kako je lako biti ravnatelj, ali kada sam vidjela čime se sve ravnateljica bavi, shvatila sam da biti ravnatelj i nije tako lako.

Ravnateljica mi je pokazala sve što mora obaviti kad dođe na posao. S njom sam se družila 2 školska sata i bilo mi je lijepo. Posjetili smo učenike Područne škole u Miljevcima i podijelili smo nagrade nekima od učenika. Družili smo se i s učiteljicama i razgovarali o problemima u školi. Posao ravnatelja je vrlo težak i zahtjevan, ali mi se sviđa.

Marijana Perić

Na dan zamijenjenih uloga ja sam bila pedagoginja umjesto pedagoginje Tanje. Bilo mi je super. Išli smo u Područnu školu Miljevci podijeliti pohvalnice vrijednim učenicima. Razgovarali smo s učiteljicama Jasminkom i Marinom o problemima koje imaju u školi.

Učenici su popustili u učenju i to ih brine, ali riješili smo mi to! Zašto sam odabrala da budem pedagoginja? Sviđa mi se taj posao, volim raditi s djecom i pomoći ljudima. Taj posao bih i ja voljela raditi. Taj mi je dan bilo prekrasno i baš sam se zabavila.

Draženka Relotić

Na dan zamijenjenih uloga predavala sam biologiju 7. razredu. Bilo je zanimljivo, ali ne i lagano. Sviđa mi se posao učiteljice, ali mislim da je jako zahtjevan i naporan. Odabrala sam biologiju jer  mi je to jedan od najdražih predmeta.

Valentina Brekalo

Ja sam bio domar i obavljao sam razne poslove i bilo mi je zanimljivo.

Mario Divković

Bio sam domar kao i Mario, pomagali smo domaru Ivici i bilo mi je dobro.

Ivan Gecan

Na satu matematike bilo mi je super, predavao sam 6. razredu. To je jako naporan posao, a 6. razred je jako bezobrazan.

Silvio Matota

Mijenjala sam učiteljicu Ivanu u 7. razredu. Učenici su bili jako poslušni. Učili su novo gradilo (tok linearne funkcije) i mislim da su ga shvatili jer kada smo vježbali, znali su. Jedan sat mi je bilo zanimljivo i sviđalo mi se, ali ne bih voljela biti učiteljica.

Ana Šafranko

Bila sam kuharica i bilo mi je dobro.

Doris Takač

Bila sam kuharica i bilo mi je super. Pomagala sam kuharici.

Jelena Đekić

Mijenjao sam učitelja Marinka u 7. razredu. Obrađivali smo temu o Europskoj uniji. Mislim da su shvatili gradivo. Poslije prezentacije sam pitao Domagoja Miloševića i dobio je 4. Svidjelo mi se biti učitelj geografije.

Sandro Bračun

Bio sam učitelj biologije, mijenjao sam učiteljicu Nadu u 8. razredu. Meni je bilo super, zabavljao sam se, a  i druge pod satom. Ne znam jesu li sve shvatili. Potrudio sam se da im što bolje objasnim.

Ivan Čolić

Bilo je super. Volim mučiti šestaše.

Ena Dujak

Bila sam zamjena učiteljici Božici , predavala sam hrvatski jezik u 5. razredu. Bilo mi je dobro.

Anamarija Vuković

Moja uloga je bila  - pedagoginja. Mislila sam da ćemo ispravljati nešto ili razgovarati s nekim učenikom, ali odluka je bila da idemo u Područnu školu Miljevci. Prvi sam put bila u toj školi. Malo mi je čudna i mala. Kada smo ušli u zbornicu, sve je bilo stisnuto i malo. Učiteljica Jasminka nas je ponudila sokom i keksima. Zatim smo išli podijeliti nagrade učenicima. Bilo mi je odlično, voljela bih da opet mijenjamo uloge. Opet bih izabrala pedagoginju.

Marina Škrnički

Izvor: Tanja Štefok, pedagoginja