Škola slavi svog Pjesnika

Autor: Lareta Žubrinić, 14. 6. 2013.

Uspješno završen prvi literarni natječaj Dan Pjesnika

Kako ljepše završiti školsku godinu nego slušajući i čitajući poeziju našeg lokalnog pjesnika Pavla Bistrovića, zvanog Pjesnik.

Dana 10. lipnja 2013. godine obilježili smo prvi literarni natječaj na kojem smo ugostili učenike i njihove mentore. Drago nam je što se na natječaj javio velik broj osnovnih škola Virovitičko-podravske županije s ukupno 20 prekrasnih literarnih radova. Ovim putem svima se zahvaljujemo!

To su: OŠ Ivane Brlić- Mažuranić, Virovitica, OŠ Josipa Kozarca Slatina, OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci, OŠ „Ivan Goran Kovačić“, Zdenci, OŠ Mikleuš, OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, Orahovica, OŠ Suhoplje te naša škola kao domaćin susreta.

Književnu večer započeli smo u 18 sati govorom dobrodošlice ravnateljice Škole koja je zaželjela gostima ugodan boravak u školi i izrazila zadovoljstvo odazivom gostiju, a svi nazočni imali su priliku pogledati i videospot za Himnu škole.

Najbolja učenica ove školske godine, Ana Žagar, upoznala je sve nazočne s radom i djelom Pavla Bistrovića. Nakon toga učenici domaćini krasnoslovili su Bistrovićeve pjesme, a učenik 8. razreda, Sandro Bračun, zabavio nas je svojim nastupom svirajući gitaru.

Nakon toga uslijedilo je čitanje pristiglih radova na natječaj, a zatim i proglašenje najboljih.

Stručni žiri odlučio je nagraditi prigodnom knjigom tri najbolja rada, a to su učenice Josipa Jambrešić iz OŠ A. G. Matoša Čačinci, Barbara Perković iz OŠ Mikleuš i Ena Fadljević iz OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Virovitica. Njihove radove možete pročitati u privitku.

Ostalim učenicima podijeljene su pohvalnice, a njihovim mentorima zahvalnice.

Nakon uspješno provedene 1. književne večeri svi smo se zajedno zasladili ukusnim lepinjama u novoj školskoj kuhinji.

Izvor: Marina Dundović, knjižničarka
Priloženi dokumenti: