Svi sveti

Autor: Božica FILIPOVIĆ VEG, 3. 11. 2014.

Molitva za naše pokojne

Povodom blagdana Svih svetih, dana kada se molimo za sve naše pokojne, a u dogovoru s našim vjeroučiteljem Đorom Đorđevićem, mjesno groblje u Novoj Bukovici posjetili su ove godine učenici 7. razreda.

Umjesto klasične nastave u razredu, 29. listopada, 6. smo sat pošli pješice svojim pokojnim najmilijima zapaliti pokoji lampion i pomoliti se za spas njihovih duša. Tomu su nas odmalena učili naši roditelji.

Na našem mjesnom groblju ima mnogo zapuštenih grobova o kojima se više nitko ne brine. Ovim putem potičemo sve da odvoje malo slobodnog vremena i u šetnji s prijateljem (dok se odmaraju od računala, ili računalo od njih!) posjete i urede poneki zapušteni grob. Boravak na svježem zraku koristit će vam, a ujedno činite i dobro djelo.

Nakon obilaska groblja i molitve, vratili smo u svoje školske klupe, mirne i spokojne duše.

Izvor: Ana Škrnički, 7. razred