Erasmus + projekt "Traditional games -healthy childhood development"

Projektni partneri:

1. Španjolska – Wikipedija

Španjolska  - Colegio Mercerator

2. Zastava Turske – Wikipedija

Turska - Cumhuriyet İlkokulu

3. Zastava Portugala – Wikipedija

Portugal - Escola Básica e Secundária Dr. Luís Maurílio da Silva Dantas

4. Zastava Rumunjske – Wikipedija

Rumunjska - SCOALA GIMNAZIALA NR 1

5. Zastava Republike Hrvatske – Wikipedija

Hrvatska - Osnovna skola Vladimira Nazora, Nova Bukovica

Vijesti o odobrenju projekta:

ICV

VPZ

Domovina.blog

Erasmus+ Dan i LOGO

Autor: Ruža Živković, 15. 10. 2020.

Danas, 15. listopada 2020. učenici petoga razreda na nastavi Likovne kulture crtali su LOGO za naš prvi Erasmus projekt „Traditional games – healthy childhood development“. Učenici su dobili zadatak da osmisle logo za ovaj projekt te će pet najboljih radova ići u daljnje glasovanje na Facebook stranici projekta. Učenik/ica čiji logo bude odabran za logo projekta imat će priliku ići na mobilnost kao nagradu.

Svi učenici trećeg, četvrtog i petog razreda koji žele svoj rad predložiti za logo projekta to mogu učiniti tako da pedagoginji najkasnije u ponedjeljak 19. listopada 2020. do 15 sati predaju svoje radove (u formatu papira za printer A4).

Logo treba sadržavati simbole partnerskih zemalja (Turska, Portugal, Rumunjska i Španjolska) kao i našu zastavu te mora biti povezan sa dječjim tradicionalnim igrama.

Potičemo sve učenike neka se uključe i predaju svoje radove na odabir. Sretno svima!

Najboljih pet radova koji će ići u daljnje glasovanje ispred naše škole odabrat će ravnateljica, pedagoginja i učiteljica likovne kulture.

Kako su učenici danas crtali radove, možete pogledati u nastavku.

Budući da se Dani Erasmusa obilježavaju 15., 16., i 17. listopada, a nakon što su učenici nacrtali svoje radove,  pedagoginja im je ukratko predstavila njihov zajednički Erasmus+  projekt te im podijelila promidžbene materijale koje je škola dobila od naše krovne agencije za mobilnost AMPEU (blokove za crtanje, bilježnice, kemijske, bombone, brošure, knjižice sa korisnim informacija, stripove i drugo).