Erasmus + projekt "Traditional games -healthy childhood development"

Projektni partneri:

1. Španjolska – Wikipedija

Španjolska  - Colegio Mercerator

2. Zastava Turske – Wikipedija

Turska - Cumhuriyet İlkokulu

3. Zastava Portugala – Wikipedija

Portugal - Escola Básica e Secundária Dr. Luís Maurílio da Silva Dantas

4. Zastava Rumunjske – Wikipedija

Rumunjska - SCOALA GIMNAZIALA NR 1

5. Zastava Republike Hrvatske – Wikipedija

Hrvatska - Osnovna skola Vladimira Nazora, Nova Bukovica

Vijesti o odobrenju projekta:

ICV

VPZ

Domovina.blog

Online aktivnost kroz projekt „Tradicionalne igre, zdrav razvoj djetinjstva“

Autor: Ruža Živković, 9. 6. 2021.

Dana 9. svibnja 2021. u 12:00 sati po srednjoeuropskom vremenu učenici iz pet partnerskih zemalja kroz projekt „Tradicionalne igre, zdrav razvoj djetinjstva“ zaigrali su svoj drugi online KAHOOT.IT kviz.

Online sastanak bio je zamišljen i realiziran kao sastanak u kojem su ovaj puta partner Turska bili organizatori Kahoot kviza i online sastanka u Zoom aplikaciji. Osim sedam učenika petog i šestog razreda naše škole u ovoj aktivnosti sudjelovali su učenici iz Turske, Španjolske i Rumunjske, dok su portugalski učenici zbog nenadanih okolnosti bili spriječeni sudjelovati.

Kako nam je bilo možete vidjeti u nastavku kroz nekoliko fotografija.

Pobjednici su u nastavku: Elif (1. mjesto - Turska), Beril (2. mjesto - Turska) i Antonio (3. mjesto - Hrvatska). Čestitamo učenicima naših partnera na javljanju u živo i odlično provedenom zajedničkom vremenu. Pokazali ste znanje, ali i svoju zabavnu i veselu stranu.

Za kraj željeli bismo se zahvaliti našoj ravnateljici Lareti Žubrinić koja je uvijek spremna pomoći i rado se uključuje u ovakve aktivnosti te i sama sudjeluje s učenicima u online javljanju.

Posebnu zahvalu dajemo našim partnerima koji su angažirali svoje učenike za igranje ovog kviza, te turskom partneru na izuzetnoj organizaciji i kreaciji kviza.

Tekst i fotografije: Ruža Živković, koordinatorica projekta