Mladi pjesnici Slavonije i Baranje 2015.

Autor: Lareta Žubrinić, 22. 9. 2015.

1.  Pravo na sudjelovanje u natječaju imaju svi učenici osnovnih škola s područja Slavonije i Baranje.

U obzir za natječaj dolaze pjesme i pjesme u prozi pisane na hrvatskom književnom jeziku, koje nisu javno izvođene ili objavljene u listovima ili publikacijama osim u školskim listovima. U obzir dolaze i pjesme pisane na lokalnom govoru karakterističnom za pojedine krajeve Slavonije i Baranje.

2. Natječaj je anoniman. Škola se može natjecati s najviše pet učenika, a svaki učenik može poslati jednu pjesmu.

(Radove treba označiti isključivo šifrom (brojem i godinama starosti učenika), a u prilogu u zatvorenoj omotnici na čijem je licu također šifra, treba napisati ime, prezime i naziv škole s adresom učenika i nastavnika-voditelja).  Pjesme moraju biti prepisane pisaćim strojem ili računalom u pet primjeraka i poslane na adresu organizatora - Osnovnu školu „Matija Gubec“ Cernik, Školska 20, 35404 Cernik s naznakom - za „22. susret malih pjesnika Slavonije i Baranje“, najkasnije do 9. listopada 2015. godine.)

3. Prosudbeno će povjerenstvo od pristiglih radova  izabrati najuspješnije i one će biti objavljene u Zborniku pjesama.

4. Sve pjesme koje stignu na vrijeme za natječaj,  predat će se prosudbenom povjerenstvu, a omotnice s podacima o učenicima komisijski će se čuvati u blagajni organizatora. Omotnice će se otvoriti tek poslije odluke stručnog povjerenstva. Preporučuje se učenicima da na natječaj šalju pjesme s najviše 30 stihova, a pjesme u prozi do polovine kartice.

5. Članovi prosudbenog povjerenstva izabrat će i ocijeniti četrdeset pjesama koje će sami učenici - autori predstaviti na „22. susretu malih pjesnika Slavonije i Baranje“ 6. studenog 2015. u Cerniku. Molimo učenike da se pripreme za javni nastup.

6. Prema ocjenama stručnog povjerenstva nagradit će se pet učenika - autora. Fond nagrade osigurava organizator sa svojim sponzorima.

7. Sve učenike (i upravu škole) čije će se pjesme izvoditi na festivalskoj sceni u Cerniku, organizator će pisano obavijestiti. Njihova je nazočnost Susretu obvezna.

8. Odazivu na ovaj natječaj autori-učenici prihvaćaju sva prava i obveze koje iz njega proizlaze.

Adresa organizatora:                                                                                                                                  Organizacijski odbor

OŠ „Matija Gubec“ Cernik

35 404 Cernik, Školska 20