Božić uz glazbu

Autor: Administrator , 26. 11. 2015.

Vedar blagdanski ugođaj svakako obogaćuje i glazba. Školska knjiga poziva učitelje glazbene kulture da zajedno sa svojim učenicima izrade prezentaciju u PowerPointu u opsegu do 10 stranica o ulozi glazbe u božićnim blagdanima.

■ ŠTO ĆEMO OCJENJIVATI U PREZENTACIJAMA?

1. PREPOZNATLJIVOST  – prezentacija treba izraziti nešto novo, ne može se sastojati samo od tuđih citata i recikliranih misli o glazbi općenito.

2. KREATIVNOST I PREGLEDNOST – nema ograničenja na određeno umjetničko razdoblje ili glazbeni žanr. Isto tako, preporučuje se upotrijebiti višemedijske mogućnosti unutar same prezentacije te poštovati zadani opseg.

3. ESTETIKU – prezentacija je i vizualni izraz neke ideje. Treba dobro razmisliti o bojama, tipu slova, tipovima ilustracija ili fotografija i slično.

ČIME ŠKOLSKA KNJIGA NAGRAĐUJE?

1.  je nagrada Glazbenik 21. stoljeća u gostima u vašoj školi te polugodišnja pretplata na Modru lastu za sve učenike pobjedničkog razreda. Također, cijeli će razred i njihov nagrađeni rad biti predstavljen u opširnoj reportaži na Školskom portalu.
  2.  je nagrada polugodišnja pretplata na Modru lastu i diploma za osvojeno drugo mjesto.
  3. je nagrada vrijedan i bogat paket s didaktičkim materijalima za cijeli razred i diploma za osvojeno treće mjesto.

Svi sudionici natječaja dobit će zahvalnice za sudjelovanje u natječaju.

TKO ČINI ŽIRI? Ugledni, kreativni i prije svega pravedni članovi žirija jesu: Petra Pavić, urednica glazbene kulture i umjetnosti; Lovorka Decker, magistra dizajna te autorica udžbeničke serijeAllegro u glazbenom svijetu Eva Kirchmayer Bilić.

KAKVA SU PRAVILA?

U natječaju mogu sudjelovati učenici od petog do osmog razreda pod vodstvom svojeg učitelja / svoje učiteljice glazbene kulture. Natječaj traje od 25. studenoga do 10. prosinca 2015. godine. U natječaj ulaze radovi snimljeni na kompaktni disk i poslani zaključno s datumom završetka natječaja. Učitelj/učiteljica šalje razredni uradak poštom na adresu:

NATJEČAJ BOŽIĆ UZ GLAZBU

Uredništvo glazbene kulture

Školska knjiga d. d.

Masarykova 28

Radovi se mogu poslati i elektronskim putem na: petra.pavic@skolskaknjiga.hr.

Uz radove obvezatno pošaljite ispunjenu prijavnicu koju možete preuzeti ovdje.

Rezultati će biti objavljeni do 15. prosinca 2015. na Školskome portalu (www.skolskiportal.hr).

Slobodno nam se javite sa svim dodatnim pitanjima na e-mail adresu urednice: petra.pavic@skolskaknjiga.hr.

Vaša Školska knjiga