Zeleno srce kuca za nas- likovni i literarni natječaj

Autor: Lareta Žubrinić, 16. 3. 2016.

Pozivamo učenike škole da se odazovu pozivu za sudjelovanje u 2. likovno-literarnom natječaju ZELENO SRCE KUCA ZA NAS.

Cilj ovog natječaja usmjeren je na zaštićena područja naše domovine (nacionalni parkovi i parkovi prirode), raznolikost biljnog i životinjskog svijeta u zaštićenim područjima.

Natječaj ZELENO SRCE KUCA ZA NAS  je organiziran povodom Europskog dana parkova koji se obilježava 24. svibnja. Ideja za obilježavanje tog dana  potekla je od Federacije EUROPARC,  s ciljem razvijanja svijesti  o zaštićenim područjima i parkovima.

U našoj neposrednoj blizini je i PARK PRIRODE PAPUK, a na ovoj stranici (klik na sličicu dolje) saznajte više o svim prakovima Hrvatske.

ZADANA TEMA:

Zeleni kutak moje domovine

1.LITERARNI NATJEČAJ

Svaka škola može sudjelovati s  3 - 6 radova  koji trebaju biti ispisani u elektroničkom ispisu te tiskani u 4 primjerka za svakog člana povjerenstva. Svaki rad mora biti lektoriran, pisan u Word-u  (font  Calibri 12), snimljen na CD radi uvrštavanja rada u zbornik.

Literarni radovi moraju sadržavati sve podatke (ime i prezime učenika,razred,ime i prezime učitelja-voditelja,naziv i adresu škole,e-mail adresu,broj telefona-faks škole).

2.LIKOVNI NATJEČAJ

Likovni radovi mogu biti rađeni u svim tehnikama na papiru formata likovne mape za određeni razred.  Na natječaj škole mogu poslati 3 - 8 radova.

Sve podatke ispisati u elektroničkom obliku (ime i prezime učenika, razred, ime i prezime učitelja-voditelja, naziv i adresa škole, broj telefona-faksa škole) te ih zalijepiti na poleđinu rada.

ZAJEDNIČKI DIO

1. Radovi koji stignu na vrijeme proslijedit će se stručnom povjerenstvu koje broji  4 člana.

2.     Pristigli radovi bit će podijeljeni u 2 kategorije:

1. kategorija: učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole

2. kategorija: učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole

U svakoj kategoriji likovnih i literarnih radova povjerenstvo će odabrati najbolji rad koji će bit nagrađen.

Glavna nagrada (2 000 kn) za svaku kategoriju  bit će proslijeđena  na račun škole čiji je rad izabran od strane povjerenstva.

Za učenike i mentore čiji su radovi pohvaljeni, organiziran je izlet podmornicom.

3.     Nagrade za pohvaljene i nagrađene osigurava organizator natječaja.

4.     Obavijesti o rezultatima natječaja bit će objavljeni na web stranicama škole i putem e - maila svakoj školi.

5.    Rok za slanje radova je 25. travnja  2016. godine.

Radove slati na adresu škole:

OŠ „STARIGRAD

JOSE DOKOZE 30

23 244 STARIGRAD - PAKLENICA

s naznakom za 2.likovno- literarni natječaj ZELENO SRCE KUCA ZA NAS

6.  Završna priredba održat će se 27.svibnja 2015. godine povodom Dana nacionalnih parkova u Starigradu Paklenici.

Priloženi dokumenti:
natjecaj_zeleno_srce_kuca_za_nas_2016..doc (35.50 KB)