Zeleno i plavo putovanje : literarni i likovni natječaj za učenike

Autor: Lareta Žubrinić, 5. 11. 2017.

Likovno-literarni natječaj Iserlohn – Osijek 18+18 na temu „Zeleno i plavo putovanje" raspisuje se za djecu Hrvata u iseljeništvu i djecu iz Hrvatske u dobi od 1. do 8. razreda osnovne škole.

Tema natječaja:

„Zeleno i plavo putovanje"

njemacka 2

Putovanje je prevladavanje prostora od jednog do drugog mjesta. U dubljem smislu to znači da čovjek na svom životnom putu otkriva novi doživljaj, novu avanturu, upoznaje nove ljude, nove gradove, zemlje i kulture. Naš život je putovanje. Svatko od trenutka njegovog rođenja stalno putuje: u učenju, igranje, odmor i otkrivanje novih zadataka i izazova.

Možemo također putovati u svijet mašte. Cijeli svemir je na putovanju. Zvijezde, planete, Sunce i Mjesec putuju. Morske struje i vjetrovi putuju.

Život na našoj planeti je jedan veliki put - putovanje između neba i zemlje. Ljudi, životinje, ptice, insekti i biljke putuju. Mali i veliki stanovnici putuju poljima, šumama, jezerima i rijekama, morima i oceanima.

Želimo spojiti putovanje s ekologijom kako bi učenici u ovom novom likovnom natječaju razvili svijest o zaštiti prirode i okoliša. Zato čuvajmo našu planetu Zemlju na svome putu.

Putujmo! Živimo! Mislimo! Čuvajmo!

Kategorija: Likovni radovi

Slikarska tehnika:

• Kombinirana tehnika: kolaž, boja, tuš, flomaster...

Format:

• A 4

Rok prijave:

• 15. velječe 2018.

Prijava za sudjelovanje:

• Prijaviti se mogu djeca Hrvata u iseljeništvu kao i djeca iz Hrvatske u dobi od 1. do 8. razreda osnovne škole.

Napomena:

Svaki sudionik na poleđini rada mora napisati:

• ime i prezime učenika,
  • razred,
  • adresu i naziv škole,
  • grad i zemlja iz koje dolazi,
  • e-adresa,
  • ime i prezime mentora.

Podaci na poleđini trebaju biti ispisani čitko, velikim tiskanim slovima.

Radove treba slati na adresu organizatora:

• Ankica i Ante Karačić
  • Stormstr. 3
  • 58640 Iserlohn
  • Deutschland
  • a.karacic@gmx.de

Kategorija: Literarni radovi

(proza i poezija)

• Radove treba slati na hrvatskom ili nekom drugom jeziku (engleski, njemački, španjolski...)

Svaki sudionik na poleđini rada mora napisati:

• ime i prezime učenika,
  • razred,
  • adresu i naziv škole,
  • grad i zemlja iz koje dolazi,
  • e-adresa,
  • ime i prezime mentora.

Podaci na poleđini trebaju biti ispisani čitko, velikim tiskanim slovima.

Radove treba slati na e-adresu:

Natječaj i izložba likovnih i literarnih radova hrvatskih učenika iz cijeloga svijeta održat će se u Njemačkoj i Hrvatskoj pod pokroviteljstvom Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske, a u suradnji internetskog portala Hrvatski Glas Berlin, Matice hrvatske za Ruhrsko područje, Mozaik Rim, Hrvatske nastave Hessen, Osnovne škole Tina Ujevića iz Osijeka i Osnovne škole Zadarski otoci Zadar.

• Proglašenje najboljih radova održat će se u Gradskoj galeriji u Iserlohnu do kraja ožujka 2018. godine.
  • Izložba likovnih radova održat će se u Gradskoj vijećnici u Iserlohnu u travnju 2018. godine, a u svibnju 2018. godine u Osnovnoj školi Tina Ujevića u Osijeku.
  • Bit će nagrađena po tri likovna učenička rada u kategorijama od 1. do 4. razreda i od 5. do 8. razreda i tri literarna učenička rada u kategorijama od 1. do 4. razreda i od 5. do 8. razreda.

Izvor: https://zbornica.com/index.php?option=com_content&view=article&id=273:likovni-natjecaj-iserlohn-osijek-2017-1-8-razred-os&catid=9:natjecaji&Itemid=156