Pjesnik u duši - likovni i literarni natječaj za učenike naše škole

Autor: Eva Turza Mitrović, 23. 10. 2018.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige naša knjižnica organizira natječaj za sve učenike naše škole. Ove je godine Mjesec hrvatske knjige posvećen tradiciji u skladu s Europskom godinom kulturne baštine. Glavna je tema Baš baština, a moto (U)čitaj nasljeđe! Uz to, glavni je motiv glagoljica kao posebnost hrvatske baštine, nacionalnog i kulturnog identiteta. Organizatori manifestacije su Knjižnice grada Zagreba.

Možemo se pohvaliti kako naša školska knjižnica svojim aktivnostima po prvi puta sudjeluje  kao dio nacionalne manifestacije, a osim toga je i jedina predstavnica školskih knjižnica u Virovitičko-podravskoj županiji!

Prva od aktivnosti upravo je ovaj natječaj. Programsku knjižicu ove nacionalne manifestacije možete prolistati u knjižnici, ali i na stranici

U knjižnici također možete dobiti novi lijepi straničnik!

Ovogodišnje su teme:

1. Literarni natječaj

- Pričala mi baka;

- Bukovačke duge staze

1. Likovni natječaj

– Glagoljica u raznim tehnikama

Pozivamo sve zaineresirane učenike da svoje radove predaju najkasnije do 12.11.2018. kako bismo ih mogli evaluirati i prigodno nagraditi najuspješnije. Na svakom radu treba biti istaknuto ime i prezime učenika i razred.

Obilježimo zajedno Mjesec hrvatske knjige!