Otvoren je likovni natječaj Hrvatski tradicijski motivi

Autor: Administrator , 12. 5. 2022.

Dvanaest odabranih likovnih radova, po jedan rad za svaki mjesec u godini postat će dijelom kalendara za 2023. godinu koji će u konačnici krasiti zidove učionica.

Na natječaj se mogu prijaviti učenici viših razreda osnovnih škola (od 5. do 8. razreda) Republike Hrvatske svojim individualnim ili skupnim radom.

Likovni rad mora zadovoljiti četiri kriterija:

1. Rad mora biti izrađen jednom od ponuđenih tehnika: kolaž, flomasteri ili tempera.
  2. Rad treba biti realiziran na papiru A3 formata – orijentacija: vodoravno/pejzaž.
  3. Hrvatski tradicijski motivi koje učenici odaberu moraju biti prikazani preko cijelog papira.
  4. Uz svaki rad mora se poslati kratki opis motiva koji je na radu, što predstavlja, odakle je motiv uzet, iz kojeg kraja Hrvatske dolazi taj motiv. Opisi motiva bit će prezentirani uz svaki rad u sklopu kalendara

Natječaj je otvoren do 1. lipnja 2022. Rezultati Natječaja i radovi učenika bit će javno objavljeni 15. lipnja 2022. na mrežnim stranicama www.element.hr i Facebook stranici kuće Element.

Dvanaest najboljih likovnih radova prema odabiru stručnog žirija bit će nagrađeno poklon-paketima kuće Element d.o.o.

Detaljnije upute o natječaju i suglasnosti roditelja i nastavnika potražite ovdje

Srdačan pozdrav iz Elementa!